Prawo cywilne

Prawo cywilne to szeroka gałąź prawa, regulująca szereg stosunków między różnymi podmiotami. Postępowanie sądowe w tego typu sprawach często jest skomplikowane, wymaga fachowej wiedzy, ale także wiąże się z emocjami. Nasza Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw z zakresu tej dziedziny prawa.

Pomagamy w sprawach dotyczących własności i innych praw rzeczowych, jak o wydanie nieruchomości, o ochronę posiadania, zamiany treści służebności na rentę, roszczeń z umowy dożywocia, stwierdzenia nabycia własności nieruchomości przez zasiedzenie.

Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa spadkowego, a mianowicie o: stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy jak i testamentu, zmianę postanowień o stwierdzeniu nabycia spadku lub uchylenie notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia, uchylenie się od skutków prawnych złożenia lub niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku, zachowek, uznanie za niegodnego dziedziczenia, dział spadku.

Zajmujemy się problematyką prawa umów. Pomagamy w osiągnięciu porozumienia między skonfliktowanymi stronami umowy, prowadzimy rozmowy przedsądowe, próbując zapobiec kosztownemu żmudnemu procesowi. Jeśli strony nie dochodzą do porozumienia, pomagamy przebrnąć przez postępowanie przed sądem. Zajmujemy się sprawami z zakresu umów sprzedaży, sporami dotyczącymi rękojmi i gwarancji, umów o dzieło, roboty budowlane i zlecenia, a także pożyczki i użyczenia. Prowadzimy sprawy dotyczące najmu i dzierżawy, jak te związane z zapłatą czynszu czy eksmisją. Kancelaria podejmuje się także prowadzenia spraw dotyczących zwrotu przedmiotu darowizny w związku z jej odwołaniem w razie wystąpienia ku temu przesłanek. Zdajemy sobie sprawę, że postępowania te są bardzo trudne często toczą się między bliskimi sobie osobami i tym bardziej profesjonalna pomoc jest pożądana i nieoceniona.

Kancelaria prowadzi sprawy odszkodowawcze oraz o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Postępowania te są szczególne, dotyczą bowiem bolesnych i ciężkich przeżyć. Pomagamy zatem na etapie przedsądowym, jak i sądowym.

We wszystkich wyżej opisanych sprawach udzielamy porad prawnych, prowadzimy rozmowy w celu pozasądowego załatwienia sprawy, sporządzamy wezwania do zapłaty, pozwy, pisma procesowe, reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych.

Potrzebujesz pomocy prawnej w Płocku lub Sierpcu? Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Płock

Kancelaria adwokacka Płock

Adwokat Sylwia Okonkowska-Pyszyńska
ul. Tadeusza Kościuszki 1, lokal 106, 09-400 Płock
czynna pn., śr., czw., pt. w godzinach 9:00-17:00

Zobacz na mapie
Kancelaria Adwokacka Sierpc

Kancelaria adwokacka Sierpc

Adwokat Sylwia Okonkowska-Pyszyńska
ul. Świętokrzyska 2a, lokal 20, 09-200 Sierpc
czynna wtorek w godzinach 9:00-17:00

Zobacz na mapie
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Prawnik Sylwia Okonkowska-Pyszyńska. Projekt i wykonanie: Hedea.pl
Do góry